Nummer 3 van de 66e jaargang van ons blad ‘Westfriese Families’ telt veertig pagina’s. Diverse onderwerpen komen aan bod. Redacteur Klaas Roos schrijft in een rijk geïllustreerd artikel over een oud fotoalbum dat oud-bestuurslid Gré Bakker-Bruijn uit Venhuizen had geschonken.
(tekst gaat door onder de afbeelding)

Het is een album vol met portretfoto’s. Helaas stond er bij slechts enkele foto’s een naam. Een digitale speurtocht door diverse archieven leverde Klaas veel interesssante informatie op. Veel foto’s betroffen de families Drillinger, Roos en Sluis.
De naam Drillinger komt niet meer voor in Westfriesland. De Drillingers kwamen halverwege de achttiende eeuw vanuit het Overijsselse Vollenhove naar Enkhuizen. Nazaten woonden in onder meer Blokker, Hoogkarspel en Wervershoof.
Ook gaat Klaas in op de relatie tussen de families Drillinger, Roos en Sluis.
(tekst gaat door onder de afbeelding)

De Vries
In dit decembernummer is het tweede deel opgenomen van de genealogie Jan Jurriaansz de Vries. Dit overzicht is samengesteld door Hessel de Greeuw uit Andijk, aangevuld door onze secetaris Jan Peereboom.
In dit tweede deel wordt uitvoerig Pieter de Vries (1830-1896) belicht. Over deze Andijker vertelde Hessel de Greeuw al iets op onze Najaarsfamiliemiddag begin november in Obdam. Pieter de Vries, getrouwd met Maartje de Vries, was timmerman en molenaar.
Hij had een poldermolen in Wieringerwaard gekocht, sloopte deze en bouwde het werktuig in de jaren 1871-1872 in Andijk op als korenmolen. Men kon onder deze molen varen.
Gedwongen door financiële omstandigheden verkocht hij deze molen – ‘Land en Zeezicht’ geheten – in 1881. De korenmolen is gesloopt in 1923.
(tekst gaat door onder de afbeelding)

Korenmolen Land en Zeezicht in Andijk.
Nieuwe donateurs
Een overzicht wordt gegeven van nieuwe donateurs. In de laatste vier maanden van dit jaar hebben zich liefst 22 personen aangemeld als donateur van Westfriese Families. Dat doet ons goed! Hartelijk welkom bij de stichting. Donateurs krijgen gratis ons tijdschrift.
Jongste aanwinsten
Voorts worden de jongste aanwinsten van onze bibliotheek vermeld. De afgelopen maanden is onze bibliotheek uitgebreid met elf titels. Deze meeste titels zijn schenkingen. Donateurs kunnen boeken gratis lenen.
Ook wordt aandacht besteed aan het afscheid van Gré Bakker-Bruijn als bestuurslid van Westfriese Families.
